"След входирането на нашата кандидатура и започването на процедурата по оценка биваме подложени на постоянни атаки, внушения и спекулации, че зад нас стоят политически фигури, цели и партии, като твърденията постоянно се сменят и дори в определен момент стават взаимноизключващи се. Както и преди сме заявявали, нашата
организация е напълно деполитизирана и в нейното оперативно ръководство не участва нито един действащ политик, нито един човек, поставен в оперативно ръководство на политическа партия или пък спонсориращ такава." Това се казва в нова позиция на Българска работодателска асоциация иновативни технологии (БРАИТ), разпратена до медиите. От организацията са категорични, че тя е "напълнодеполитизирана и ще остане такава и след приемането ни в Националния съвет за тристранно сътрудничество."
"За сметка на това БРАИТ поставя изисквания за прозрачност, отчетност и анализ на дейността на работодателските и синдикални организации в България. Членове в БРАИТ са водещи световни корпорации, които имат строги вътрешни правила и често външни регулации, свързани с листването им на световните финансови пазари. Имайки предвид това, постоянните спекулации и обвинения вредят не толкова на самите дружества (т.к. твърденията са неверни), а на репутацията на България като инвестиционна дестинация, в която има върховенство на закона и обективни медии", акцентират още от БРАИТ.
От работодателската организация подчертават, че подкрепят министър Сачева в желанието й процедурата по оценка на кандидатите
за Националния съвет за тристранно сътрудничество да протече стриктно спрямо изискванията на закона и призовават за пълна прозрачност както на текущите процеси, така и на крайния резултат.
Тъй като иновативните местни и чуждестранни компании
членуващи в БРАИТ са се присъединили към нас съзнателно, прозрачно, без политически или друг натиск и с индивидуално пълномощно, ние няма какво да крием и нямаме причина да се притесняваме от пълна публичност на процедурите. БРАИТ отговаря на всички критерии, нямаме нито едно пълномощно от държавна структура и организация. Надяваме се и останалите кандидати да са в същата позиция, имайки предвид, чеголяма част от компаниите са в недоумение как са попаднали в списъците на други работодателски организации", се казва още в декларацията.
В заключение, от БРАИТ напомнят, че нейните членове оперират на пълен или почти пълен капацитет по време на кризата, не освобождават, а дори наемат нови служители и подкрепят с дейността си възстановяването на българската икономика.
"Към момента нямаме съществени искания от нашите членове за извънредни и скъпоструващи мерки за спасяването им с бюджетни средства. В допълнение, обсъждаме с част от нашите компании и глобалните дружества-майки на нашите членове няколкото милиарда долара инвестиции за следващата година, които могат да бъдат привлечени в България и чрез тях да се омекоти или дори напълно преодолее задаващата се икономическа криза", обобщават накрая от БРАИТ.
"След входирането на нашата кандидатура и започването на процедурата по оценка биваме подложени на постоянни атаки, внушения и спекулации, че зад нас стоят политически фигури, цели и партии, като твърденията постоянно се сменят и дори в определен момент стават взаимноизключващи се. Както и преди сме заявявали, нашата
организация е напълно деполитизирана и в нейното оперативно ръководство не участва нито един действащ политик, нито един човек, поставен в оперативно ръководство на политическа партия или пък спонсориращ такава." Това се казва в нова позиция на Българска работодателска асоциация иновативни технологии (БРАИТ), разпратена до медиите. От организацията са категорични, че тя е "напълно