Институтът за научни изследвания в областта на големите данни и изкуствения интелект на Балканите и Източна Европа, GATE, обяви стартирането на своята първа стажантска програма.
За кого е подходяща стажантската програма?
• Програмата е насочена към студенти в специалности информационни и комуникационни технологии, математика, статистика, софтуерно инженерство, компютърни науки и сродни специалности с интерес към научноизследователската дейност.• Опит в програмиране (например Python, Java, C ++, Scala или други)
Колко време ще продължи стажът?
Стажантската програма ще бъде с продължителност 1-2 месеца, с възможност за продължаване на съвместната работа между института и студентите.
Какво е GATE?
GATE институт "Големи Данни в полза на интелигентно общество" е научноизследователски институт, създаден през 2019 г. в София, България като съвместна инициатива между Софийски Университет "Св. Климент Охридски", Технологичен Университет Chalmers и Фондация за трансфер на иновации Chalmers Industrial Technology, Швеция. Негова мисия е да стимулира и развива научните изследвания, иновации и образование в областта на Големите данни и Изкуствения интелект в сътрудничество с правителствените организации, индустрията и обществото като цяло.GATE ще предложи привлекателна и стимулираща изследователска среда, модерна инфраструктура, включваща 3 лаборатории за иновации (Лаборатория в градска среда, Лаборатория "Цифров Двойник" и Лаборатория за визуализация) и гъвкава платформа, интегрираща съвременни технологии за Големи Данни, Интернет на нещата и Изкуствен Интелект. GATE предоставя разнообразни възможности за кариерно развитие, насърчава изследователската свобода и осигурява максимална подкрепа на личната инициатива.
Институтът GATE се занимава с научна дейност в четири основни направления:
• Интелигентно правителство - събиране и използване на данни в реално време от публични органи, публични регистри и други. Усъвършенстването на услугите за свободен достъп до данни с добавена стойност улесняват достъпа, навигацията, търсенето и повторното използване на данни за гражданите и ще повишат ефективността на процесите в публичната администрация.• Дигитално здраве - екипите на GATE виждат възможност за принос към здравеопазването с технологии, използващи големи данни (геномни, клинични, демографски, социални и др.), к, с цел ранно диагностициране и лечение и спомагане за осигуряването на по-добра жизнена среда. Първият пилотен проект на GATE e в областта на когнитивните заболявания.
Какво представлява стажът?
По време на стажантската програма, студентите ще имат възможност да се запознаят и максимално да се доближат до реални изследователски проекти и да допринесат за тяхното развитие. Всеки студент ще има личен ментор, който да го напътства и да му помага в старта на неговата изследователска кариера. На студентите ще бъдат възлагани индивидуални работни задачи, чрез които те ще могат да развиват своите изследователски качества. След изпълнение на задачите участниците ще получават обратна връзка, както и препоръки за подобряване на работата. Студентите ще бъдат включвани в групови дейности и дискусии, за да могат да развиват и уменията си за работа в екип, които са от голяма важност в научноизследователската дейност.
Какво предлагаме на студентите?
• Възможност да се присъединят към екипа на GATE като младши изследователи
Как се кандидатства за стажантската програма на GATE?
Всички, които имат желание да се включат в програмата, могат да изпратят своите CV-та на следния имейл адрес до 30.06.20: [email protected]
Институтът за научни изследвания в областта на големите данни и изкуствения интелект на Балканите и Източна Европа, GATE, обяви стартирането на своята първа стажантска програма.
За кого е подходяща стажантската програма?